قابلیت ویرایش توییت به توییتر اضافه نخواهد شد

کاربران توییتر همیشه درخواست یک کلید ویرایش را می‌دهند اما هرگز خبری از این قابلیت نبوده و اکنون جک دورسی یک جواب قطعی به این درخواست داده است.

کاربران توییتر از زمان ارائه‌ی خدمات این سرویس یعنی از سال ۲۰۰۶ تقاضای کلید ویرایش (Edit) را به این شرکت داده‌اند اما هرگز به این قابلیت دست نیافتند. اکنون جک دورسی، مدیرعامل Twitter قطعی‌ترین پاسخ در مورد این سؤال که آیا کلید ویرایش توییتر در سال ۲۰۲۰ ارائه می‌شود یا خیر را داده است.

جک دورسی در یک ویدیوی پرسش و پاسخ، به سوالات کاربران خود رسیدگی کرده و به یکی از این سوالات که مربوط به کلید ویرایش در توییتر بوده پاسخ قطعی داده است. درواقع پاسخ او به ارائه‌ی کلید ویرایش در سال ۲۰۲۰، «نه» به‌همراه یک لبخند بوده است. جک دورسی علت عدم ارائه‌ی این قابلیت را این‌گونه عنوان کرده است:

دلیل اولی که به این قابلیت فکر نمی‌کنیم این است که توییتر از ابتدا یک سرویس SMS بوده و زمانی‌ که پیامی را برای کسی ارسال می‌کنیم، هرگز نمی‌توانیم آن را پس بگیریم یا تغییر دهیم درنتیجه قابلیت ویرایش هرگز در این سرویس وجود نداشته و احتمالا این موضوع را مانند روزهای اولیه حفظ خواهیم کرد. از سوی دیگر فرض کنید که فردی متنی را توییت می‌کند و افرادی دیگر آن متن را ریتوییت کرده‌اند، ممکن است متن توییت شده ویرایش شود و افرادی که این متن را ریتوییت کرده‌اند با این تغییرات اعمال شده هم‌عقیده نباشند. درواقع ممکن است تغییرات و ویرایش به‌حدی برسد که اصل متن را تغییر دهد و چنین چیزی، ماجرای کلید ویرایش توییتر را کمی پیچیده خواهد کرد. در نتیجه هرگز چنین قابلیتی ارائه نخواهد شد.

Twitter

ظاهرا دلایل خوبی برای ارائه نکردن کلید ویرایش در توییتر وجود دارد اما نیاز به این قابلیت نیز از سوی کاربران حس می‌شود که می‌توان به مواردی چون اشتباهات املایی یا خرابی لینک اشاره کرد. البته جک دورسی اعلام کرده است که به فکر حل این مسئله خواهد بود اما این موضوع برای سال ۲۰۲۰ در اولویت نبوده و احتمالا هرگز چنین قابلیتی ارائه نخواهد شد. برای حل این مسئله ممکن است زمان محدودی به مدت یک دقیقه یا حتی ۳۰ ثانیه برای اصلاح متن در نظر گرفته شود و درواقع زمان انتشار توییت به عقب بیفتد تا کاربر متن موردنظر را بررسی و اصلاح کند. محتوایی که منتشر شده فورا در اختیار کاربران دیگر قرار می‌گیرد و ممکن است ریتوییت شود درنتیجه تغییر آن خوشایند نخواهد بود و بهتر است کاربران قبل از توییت یک متن، آن را چک کنند.

سال‌ها است که کاربران توییتر درباره مزایای کلید ویرایش بحث و گفت‌و‌گو می‌کنند و شرکت توییتر همواره سعی کرده تا دراین‌زمینه کاربران را درک کند اما هرگز راه‌حلی برای آن ارائه نکرده است. جک دورسی در رابطه با مشکلات ویرایشی اشاره کرد که صادقانه باید این مشکل در یک مقطع زمانی خاص حل و ارائه شود اما فعلا در اولویت قرار ندارد.

منبع: www.zoomit.ir

اگر شما هم اهل فن هستی و نظری در این خصوص داری همین الان یک فنجون قهوه تو دستته اهل تکنولوژی هستی یک ایرانی هستی از پراید بدت میاد حداقل یک بار به مجتمع کامپیوتر پایتخت اومدی اعتقاد داری ۲+۲=۴ میشه از اون کلش بازها هستی اعتقاد داری اول مرغ بوده بعد تخم مرغ پیاده روی رو دوست داری اهل دل هستی جوراب رنگی رو بیشتر دوست داری نشستی همه اش رو بخونی هنوز خرید حضوری رو به آنلاین ترجیح میدی پینت بال دوست داری فکر میکنی دلار باید ۱۰۰۰ تومن باشه رنگ صورتی چرک رو درک نمی‌کنی فکر میکنی میدونی چرا ۴۲؟ فکر میکنی باحالی و خیلی عشقی نظری داری که فکر میکنی باید مطرح بشه معتقدی استیک خوشمزه تره به سیاست کاری نداری منتظری این ها تموم بشه الان داری میخندی برف و بارون رو خیلی دوست داری میدونی صدای روباه چطوریه نگاه متفاوتی به مسائل داری در خصوص موضوع این خبر یک خط برای ما بنویس ;)

0 پاسخ

با نوشتن نظر خود بخشی از این گفتگو شوید

تمایل دارید شما هم در این بحث تبادل نظر داشته باشید؟
لطفا ما رو از نظرات و دانسته های خودتون درباره‌ی این مطلب مطلع کنید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Twitter