One UI 4.1 قابلیت حافظه رم مجازی را به گوشی های سامسونگ می آورد

One UI 4.1 قابلیت حافظه رم مجازی را به گوشی های سامسونگ می آورد

گزارش مربوط به عرضه مشخصه RAM Plus در دستگاه‌های سامسونگ نخستین بار طی سال گذشته منتشر شد. این ویژگی به کاربران امکان می‌دهد تا میزان حافظه تصادفی موجود در گوشی‌های گلکسی را افزایش دهند. ترفند مورد استفاده توسط این مشخصه بسیار ساده است. RAM Plus از 4 گیگابایت حافظه‌ داخلی به‌عنوان رم مجازی استفاده می‌کند.

از آن زمان به بعد سامسونگ مشخصه RAM Plus را برای تعداد زیادی از دستگاه‌های تولیدی خود عرضه نموده است. این یک ویژگی بسیار مفید است؛ حتی اگر اساسا یک قابلیت قدیمی با ترکیبی جدید قلمداد شود. این مشخصه اساسا همان ویژگی صفحه‌بندی حافظه (Memory Paging) است که پیش‌تر در سیستم‌عامل اندروید به معرض نمایش گذاشته شد. با این‌حال سامسونگ با انتشار رابط کاربری One UI 4.1 تغییر بزرگی در مشخصه RAM Plus ایجاد نموده است.

2 روز قبل شرکت سامسونگ از پرچم‌داران سری گلکسی S22 خود رسما رونمایی کرد. گوشی‌های جدید با رابط کاربری One UI 4.1 مبتنی بر اندروید 12 روانه بازار می‌شوند. One UI 4.1 یک به‌روزرسانی جزئی نسبت به One UI 4.0 به‌شمار می‌رود. اما اکنون به‌نظر می‌رسد که سامسونگ در One UI 4.1 از چندین ترفند مختلف بهره گرفته است.

به بیان ساده RAM Plus به منظور افزایش ظرفیت حافظه رم، بخشی از حافظه‌ داخلی دستگاه را مورد استفاده قرار می‌دهد. این رویکرد مشابه ایده‌ای است که ویندوز در زمان عدم دسترسی به حافظه فیزیکی کافی اجرا نموده و بخشی از فضای ذخیره‌سازی دیسک را جهت استفاده به‌عنوان رم مجازی رزرو می‌کند.

مشخصه RAM Plus در زمان راه‌اندازی اولیه تنها 4 گیگابایت از فضای حافظه‌ داخلی دستگاه‌های سامسونگ را به‌عنوان رم مجازی در نظر می‌گرفت. بنابراین کاربران به هیچ گزینه دیگری دسترسی نداشته و قادر به کاهش یا افزایش ظرفیت 4 گیگابایتی رم مجازی نبودند. به‌نظر می‌رسد که بسیاری از کاربران مایل به تخصیص فضای بیش از 4 گیگابایتی به حافظه مجازی گجت‌های خود هستند.

One UI 4.1 این مشکل را برطرف می‌کند. گزینه مربوط به افزایش ظرفیت رم مجازی در جدیدترین پرچم‌داران سامسونگ قابل دسترس است. اکنون RAM Plus به منظور نمایش قابلیت‌های خود می‌تواند از 2، 4، 6 یا حتی 8 گیگابایت حافظه داخلی استفاده کند. این قابلیت، توانایی کنترلی بیش‌تری را در اختیار کاربران قرار داده و بی‌تردید اقدام اخیر سامسونگ همواره شایسته تقدیر خواهد بود.

منبع

0 پاسخ

با نوشتن نظر خود بخشی از این گفتگو شوید

تمایل دارید شما هم در این بحث تبادل نظر داشته باشید؟
لطفا ما رو از نظرات و دانسته های خودتون درباره‌ی این مطلب مطلع کنید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *