شیائومی قابلیت تشخیص زلزله را در MIUI 11 ارائه می‌دهد

شیائومی از چند ماه پیش مشغول آزمایش قابلیت تشخیص زلزله‌ی MIUI 11 در استان سی‌چوآن چین بوده است و به‌زودی، آن را برای تمام استان‌های این کشور ارائه می‌کند.

یازدهمین نسخه از رابط کاربری MIUI یک ماهی است که ارائه‌ شده و قابلیت‌های بسیار جالبی با خود به‌همراه دارد. حالا شیائومی فاش کرده است به این پوسته‌ی اندروید، قابلیتی برای نجات زندگی افراد ارائه می‌دهد.

شیائومی در وبلاگ خود نوشته است MIUI 11 و پلتفرم MI TV در چین، قابلیت تشخیص زلزله را دارند. این قابلیت که با همکاری مؤسسه‌ی هشداردهنده‌ی حوادث ساخته‌ شده است، بی‌سروصدا در استان سی‌چوآن به‌عنوان بخشی از آزمایش در سپتامبر (شهریور) راه‌اندازی شده است.

به‌گفته‌ی شیائومی، قابلیت تشخیص زلزله‌ی MIUI 11 به‌زودی در تمام چین دردسترس خواهد بود و این شرکت وعده داده است «چند ثانیه تا چند ده ثانیه قبل» قبل از رسیدن امواج زلزله هشدار می‌دهد.

شیائومی قابلیت تشخیص زلزله

شایان ذکر است این اولین‌بار نیست که هشدارهای مربوط به زلزله را در گوشی‌های هوشمند می‌بینیم؛ زیرا ارائه‌دهندگان خدمات ارتباطی و نرم‌افزارهای جانبی و گروه 3GPP، عملکردهای مشابهی ارائه می‌دهند. به‌گفته‌ی تچ‌کرانچ، اپل در سال ۲۰۱۱ هشدارهای محلی زلزله را در ژاپن ارائه داد؛ در‌حالی‌که سازمان FEMA آمریکا امسال آزمایشی سیستمی دراین‌باره انجام داده بود.

درهرصورت، اقدام شیائومی به این معنی است که به دانلود نرم‌افزارهای جداگانه نیازی ندارید و همین موضوع باعث کاهش میزان عکس‌العمل شما نیز می‌شود. نکته‌ی دوم از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است؛ زیرا حتی یک یا دو ثانیه قبل از وقوع زلزله نیز می‌تواند نجات‌دهنده باشد. شیائومی همچنین از دیگر تولیدکنندگان گوشی و ارائه‌دهندگان اینترنت اشیاء خواسته است عملکردهای مشابهی ارائه دهند. افزون‌براین، این شرکت گفته است تمایل دارد تجربه‌ها و شیوه‌های خود را با دیگران به‌اشتراک بگذارد.

گفتنی است از شیائومی درباره‌ی ارائه‌ی قابلیت تشخیص زلزله‌ی MIUI 11 در دیگر بازارها پرسیده شده که درصورت پاسخ این شرکت حتما مقاله به‌روز خواهد شد. هرچند این شرکت با مؤسسه‌ای چینی برای هشدارها همکاری می‌کند و این نشان می‌دهد در سایر بازارها نیز به همکاری با دیگر مؤسسه‌ها نیاز است.

منبع: zoomit.ir

اگر شما هم اهل فن هستی و نظری در این خصوص داری همین الان یک فنجون قهوه تو دستته اهل تکنولوژی هستی یک ایرانی هستی از پراید بدت میاد حداقل یک بار به مجتمع کامپیوتر پایتخت اومدی اعتقاد داری ۲+۲=۴ میشه از اون کلش بازها هستی اعتقاد داری اول مرغ بوده بعد تخم مرغ پیاده روی رو دوست داری اهل دل هستی جوراب رنگی رو بیشتر دوست داری نشستی همه اش رو بخونی هنوز خرید حضوری رو به آنلاین ترجیح میدی پینت بال دوست داری فکر میکنی دلار باید ۱۰۰۰ تومن باشه رنگ صورتی چرک رو درک نمی‌کنی فکر میکنی میدونی چرا ۴۲؟ فکر میکنی باحالی و خیلی عشقی نظری داری که فکر میکنی باید مطرح بشه معتقدی استیک خوشمزه تره به سیاست کاری نداری منتظری این ها تموم بشه الان داری میخندی برف و بارون رو خیلی دوست داری میدونی صدای روباه چطوریه نگاه متفاوتی به مسائل داری در خصوص موضوع این خبر یک خط برای ما بنویس ;)

0 پاسخ

با نوشتن نظر خود بخشی از این گفتگو شوید

تمایل دارید شما هم در این بحث تبادل نظر داشته باشید؟
لطفا ما رو از نظرات و دانسته های خودتون درباره‌ی این مطلب مطلع کنید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

شیائومی قابلیت تشخیص زلزله