گلکسی S21 FE مشکلی در تولید نخواهد داشت

گلکسی S21 FE مشکلی در تولید نخواهد داشت

اگرچه در حال حاضر تقریبا همه می‌دانیم که گلکسی S21 FE چه مشخصات و قابلیت‌هایی خواهد داشت، اما سامسونگ تاکنون آن را معرفی نکرده است زیرا در مسیر تولید این مدل مشکلات گوناگونی پیش آمده است. نخستین ایراد به کمبود جهانی تراشه باز می‌گردد و هم‌چنین مشکلات تولید گلکسی S21 FE امکان عرضه این محصول را در سال جاری میلادی سخت کرده است.

با این حال گزارش جدیدی منتشر شده است که نشان می‌دهد سامسونگ توانسته است بر مشکلات تولید غلبه کند. این گزارش می‌گوید که سامسونگ موفق به تولید 10 هزار دستگاه گلکسی S21 فن ادیشن شده است. با این حال این رقم با توجه به محبوبیت گلکسی S20 FE اصلا کافی نیست.

هنوز نمی‌دانیم که سامسونگ چه زمانی می‌تواند تعداد مدنظر را تولید تا بالاخره شاهد معرفی رسمی Galaxy S21 FE باشیم. با این حال از آن‌جا که در حال حاضر گلکسی S21 استاندارد نیز با قیمت گلکسی S21 FE به فروش می‌رسد، نمی‌توان گفت که برگ برنده سامسونگ برای فروش این مدل در آینده چه خواهد بود.

کمبود جهانی تراشه عامل اصلی مشکلات سر راه تولید گلکسی S21 FE عنوان شده است. کمبود جهانی تراشه نه‌تنها در زمینه گوشی‌های هوشمند بلکه پردازنده‌های کامپیوتری و خودرو این روزها به اوج خود رسیده است. شرکت‌های تولیدکننده گوشی‌های هوشمند مجبور شده‌اند تنوع برخی محصولات خود را کمتر کنند. یکی از عوامل احتمالی حذف سری گلکسی نوت نیز همین مشکل عنوان شده بود. ظاهراً سامسونگ تصمیم گرفته تا از قطعات موجود برای تولید سری گلکسی زد خود استفاده کند.

چهره‌های سرشناس دنیای فناوری هشدار داده‌اند بحران کمبود تراشه قرار است حداقل تا اواسط سال ۲۰۲۲ نیز ادامه پیدا کند. به این ترتیب نباید به این زودی‌ها منتظر عادی شدن تولیدات و قیمت گجت‌های دیجیتال در بازار باشیم.

منبع

0 پاسخ

با نوشتن نظر خود بخشی از این گفتگو شوید

تمایل دارید شما هم در این بحث تبادل نظر داشته باشید؟
لطفا ما رو از نظرات و دانسته های خودتون درباره‌ی این مطلب مطلع کنید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *