با کفش Futurecraft 4D آدیداس با فناوری چاپ سه بعدی آشنا شوید؛

با کفش Futurecraft 4D آدیداس با فناوری چاپ سه بعدی آشنا شوید؛

چند سالیست که شرکت هایی فعال در حوزه تکنولوژی به سمت استفاده از تکنولوژی نوظهور چاپ سه بعدی روی آورده اند و محصولات متعددی را از این طریق تولید و روانه بازار کرده اند. اما اخیراً کمپانی آدیداسنیز با تولید کفشی جدید تحت عنوان Futurecraft 4D رسماً از تمایل بالای خود برای سرمایه گذاری در این حوزه خبر داد. با تک شات همراه باشید.

با کفش Futurecraft 4D آدیداس با فناوری چاپ سه بعدی آشنا شوید؛

با کفش Futurecraft 4D آدیداس با فناوری چاپ سه بعدی آشنا شوید؛

البته این کفش اولین محصول تولید شده آدیداس با فناوری چاپ سه بعدی نیست و اگر خاطرتان باشد این شرکت در سال گذشته نیز چند مدل از کفش های تولید شده با بهره گیری از این تکنولوژی را تولید کرده بود. در واقع، هدف از بکارگیری این فناوری تولید کفش هایی عنوان شده که متناسب با اندازه پای افراد طراحی خواهند شد و کوچک‌ترین مزاحمتی از سوی جداره های کفش در حین دویدن و یا راه رفتن برای افراد ایجاد نخواهد شد.
حال آدیداس با تولید Futurecraft 4D ادعا می کند که به تکنیک جدید در ساخت کتانی با استفاده از فناوری چاپ سه بعدی دست یافته که می توان آن را برای تولید انبوه کفش ها در آینده مورد استفاده قرار داد. این تکنیک که Digital Light Synthesis نامگذاری شده عصر جدید را در تولید کفش ها و کتانی های ساخته شده با استفاده از فناوری چاپ سه بعدی رقم خواهد زد.

مدیران آدیداس امیدوارندکه بتوانند با توسعه هر چه بیشتر این تکنیک، تا سال ۲۰۱۸ بالغ بر ۱۰۰ هزار جفت کفش را با کمک فناوری چاپ سه بعدی تولید کنند. اما هم اکنون این شرکت قول داده است تا پایان ماه جاری میلادی، ۳۰۰ جفت از این کفش ها را تولید و در اختیار علاقه مندان قرار دهد. همچنین، قرار است که تا فصل پاییز حدود ۵ هزار جفت دیگر از این کفش ها تولید و روانه بازار شود.

متاسفانه هنوز اطلاعات دقیقی در خصوص قیمت این محصول به بیرون درز نکرده اما با نگاهی به مدل های قبلی این شرکت، نباید انتظار قیمت چندان پایینی را برای این کفش ها داشت.

0 پاسخ

با نوشتن نظر خود بخشی از این گفتگو شوید

تمایل دارید شما هم در این بحث تبادل نظر داشته باشید؟
لطفا ما رو از نظرات و دانسته های خودتون درباره‌ی این مطلب مطلع کنید!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *