اپل دیگر آیپد پرو را جایگزین کامپیوتر نمی‌داند

اپل در نهایت از موضع خود عقب‌نشینی کرد و آیپد را تبلتی ایده‌آل در کنار کامپیوتر‌های توانمند مک‌بوک‌، معرفی کرد.

آیپد پرو تنها یک کامپیوتر نیست، بلکه تنها کامپیوتری است که نیاز دارید. این شعار تبلیغاتی اپل بود که پس از عرضه‌ی آیپد پرو برای مدت زمان زیادی آن را به‌عنوان جانشینی خلف برای کامپیوتر‌های شخصی معرفی می‌کرد.

غول دنیای فناوری در ادامه همچنان تأکید زیادی بر کاربری آیپد پرو به‌ عنوان کامپیوتر شخصی داشت. به‌عنوان مثال می‌توان به ویدیوی تبلیغاتی این شرکت اشاره کرد که در آن از ۵ دلیل برای تشریح توانایی‌های آیپد پرو به‌عنوان کامپیوتری توانمند نام برد. البته مایکروسافت نیز در این بین چندین کمپین تبلیغاتی برای نقض ادعای اپل منتشر کرده بود.

درواقع حس می‌شد که اپل کاربران خود را از خرید مک‌بوک‌ها منع می‌کرد و آن‌ها را به‌سوی خرید آیپد پرو سوق می‌داد.

اپل

اما در نهایت هفته‌ی گذشته اپل از موضع خود عقب‌نشینی کرد. مدیر ارشد این شرکت در کنار معرفی مک‌بوک جدید ۱۶ اینچی، مواردی را مطرح کرد که با کمپین‌های تبلیغاتی پیشین اپل تفاوت زیادی داشت. فیل شیلر که پیش‌تر کروم‌بوک‌ها را برای مقاصد آموزشی دستگاهی شکست‌خورده توصیف کرده بود در خصوص مک‌بوک‌ها گفت:

ما باور داریم مک‌بوک‌ها بهترین کامپیوتر‌های موجود هستند و به‌همین مسیر ادامه خواهیم داد. همچنین فکر می‌کنیم که بهترین تبلت موجود نیز آیپد است و این مسیر را نیز با قدرت ادامه می‌دهیم.

با وجود توانایی‌های زیاد، این دستگاه هنوز برای جایگزینی با لپ‌تاپ‌ها آماده نیست. سایر کارشناسان دنیای فناوری نیز در توصیف آیپد پرو به این نکته اشاره کردند. با اینکه پرچم‌دار تبلت‌های اپل برای آن دسته از کاربرانی که بیشتر از ماوس یا ابزار‌هایی مانند قلم نوری بهره می‌برند، گزینه‌ی بسیار خوبی به‌شمار می‌رود، اما برای کاربری‌های بسیاری هنوز با محدودیت‌های جدی رو‌به‌رو است.

باتوجه به گفته‌های شیلر، ظاهرا اپل نیز به این نتیجه رسیده است که آیپد پرو هنوز فاصله‌ی زیادی با کارایی مک‌بوک‌ها دارد و نمی‌توان آن را به‌عنوان کامپیوتری شخصی بازاریابی کرد و فروخت. وی در این خصوص گفت:

آیپد نقاط برتری زیادی دارد؛ زیرا ما باور داریم بسیاری از کاربری‌های را می‌توان با رابط کاربری لمسی بهتر انجام داد. مک‌بوک نیز برای کاربرانی که بسیاری از امور خود را با ماوس و کیبورد انجام می‌دهند، محصولی ایده‌آل به‌شمار می‌رود.
نظر شما در خصوص آیپد پرو چیست؟ آیا این محصول برای کاربری شما قابلیت جایگزینی با کامپیو‌ترهای شخصی را دارد؟

منبع: zoomit.ir

اگر شما هم اهل فن هستی و نظری در این خصوص داری همین الان یک فنجون قهوه تو دستته اهل تکنولوژی هستی یک ایرانی هستی از پراید بدت میاد حداقل یک بار به مجتمع کامپیوتر پایتخت اومدی اعتقاد داری ۲+۲=۴ میشه از اون کلش بازها هستی اعتقاد داری اول مرغ بوده بعد تخم مرغ پیاده روی رو دوست داری اهل دل هستی جوراب رنگی رو بیشتر دوست داری نشستی همه اش رو بخونی هنوز خرید حضوری رو به آنلاین ترجیح میدی پینت بال دوست داری فکر میکنی دلار باید ۱۰۰۰ تومن باشه رنگ صورتی چرک رو درک نمی‌کنی فکر میکنی میدونی چرا ۴۲؟ فکر میکنی باحالی و خیلی عشقی نظری داری که فکر میکنی باید مطرح بشه معتقدی استیک خوشمزه تره به سیاست کاری نداری منتظری این ها تموم بشه الان داری میخندی برف و بارون رو خیلی دوست داری میدونی صدای روباه چطوریه نگاه متفاوتی به مسائل داری در خصوص موضوع این خبر یک خط برای ما بنویس ;)

0 پاسخ

با نوشتن نظر خود بخشی از این گفتگو شوید

تمایل دارید شما هم در این بحث تبادل نظر داشته باشید؟
لطفا ما رو از نظرات و دانسته های خودتون درباره‌ی این مطلب مطلع کنید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *