قابلیت جدید واتساپ برای حذف پیام‌های قدیمی گروه‌ها

واتساپ به‌تازگی قابلیت حذف خودکار پیام‌ها را معرفی کرده و این قابلیت را به‌صورت آزمایشی در اختیار کاربران اندروید و iOS با نام Delete Messages قرار داده است. در ابتدا انتظار می‌رفت که این قابلیت هم برای چت‌های فردی و هم برای چت‌های گروهی در دسترس باشد اما این قابلیت در نهایت فقط در اختیار گروه‌ها و چت‌های گروهی قرار گرفته است و مشخص نیست در نسخه نهایی برای چت‌های فردی هم در دسترس باشد یا نه. درواقع این قابلیت کار را برای مدیران گروه‌ها ساده‌تر کرد. به‌نظر می‌رسد که این قابلیت عمدتاً برای پاک کردن تاریخچه‌ و محدود کردن میزان محتوای ذخیره شده‌ی یک گروه از طریق گوشی طراحی شده است.

به‌زودی ویژگی حذف پیام یا Delete Messages به‌صورت رسمی برای چت‌ها و مکالمات گروهی در دسترس خواهد بود و این قابلیت، مدیریت پیام‌ها و گفتگوهای قدیمی را برای مدیران گروه‌ها آسان‌تر خواهد کرد. پیام‌های WhatsApp فضایی از دستگاه‌ها را اشغال می‌کنند و همچنین میزان پشتیبان‌گیری آنلاین را افزایش می‌دهند. ازآنجاکه چت‌های گروهی مبادلات زیادی دارند و پیام‌های قدیمی در بعضی مواقع بی‌ربط هستند درنتیجه معقول است که پس از مدتی پیام‌های قدیمی پاکسازی شوند. تاکنون کاربران مجبور بودند پیام‌ها را به‌صورت دستی حذف کنند و این یک روند خسته کننده بود اما از این پس امکان حذف خودکار در زمانی‌که مدیران تعیین می‌کنند وجود خواهد داشت.

واتساپ

درواقع با قابلیت جدید حذف پیام‌ها، مدیر گروه می‌تواند مدت زمان مشخصی را برای پیام‌های گروه انتخاب کرده و در نهایت پیام‌ها به‌طور خودکار در زمان تعیین شده توسط برنامه حذف خواهند شد. درنتیجه پیام‌ها می‌توانند از یک ساعت تا یک سال زمانبندی شوند و در این مدت زمان کاربران می‌توانند پیام‌ها را در اختیار داشته باشند.

قابلیت Delete Messages برای چت‌های فردی و خصوصی ارائه نشده و درواقع برای کاهش پیام‌های قدیمی در چت‌های گروهی در اختیار کاربران قرار گرفته است. البته این ویژگی هنوز در مرحله‌ی آزمایش قرار دارد و ممکن است به‌زودی در نسخه پایدار واتساپ ارائه شود. توجه داشته باشید که قابلیت Delete Messages در چت‌های گروهی با قابلیت Delete for Everyone متفاوت بوده است.

منبع: zoomit.ir

اگر شما هم اهل فن هستی و نظری در این خصوص داری همین الان یک فنجون قهوه تو دستته اهل تکنولوژی هستی یک ایرانی هستی از پراید بدت میاد حداقل یک بار به مجتمع کامپیوتر پایتخت اومدی اعتقاد داری ۲+۲=۴ میشه از اون کلش بازها هستی اعتقاد داری اول مرغ بوده بعد تخم مرغ پیاده روی رو دوست داری اهل دل هستی جوراب رنگی رو بیشتر دوست داری نشستی همه اش رو بخونی هنوز خرید حضوری رو به آنلاین ترجیح میدی پینت بال دوست داری فکر میکنی دلار باید ۱۰۰۰ تومن باشه رنگ صورتی چرک رو درک نمی‌کنی فکر میکنی میدونی چرا ۴۲؟ فکر میکنی باحالی و خیلی عشقی نظری داری که فکر میکنی باید مطرح بشه معتقدی استیک خوشمزه تره به سیاست کاری نداری منتظری این ها تموم بشه الان داری میخندی برف و بارون رو خیلی دوست داری میدونی صدای روباه چطوریه نگاه متفاوتی به مسائل داری در خصوص موضوع این خبر یک خط برای ما بنویس ;)

۰ پاسخ

با نوشتن نظر خود بخشی از این گفتگو شوید

تمایل دارید شما هم در این بحث تبادل نظر داشته باشید؟
لطفا ما رو از نظرات و دانسته های خودتون درباره‌ی این مطلب مطلع کنید!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Hack