کروم تبلیغات نامناسب و فریب‌کارانه وب‌سایت‌ها را مسدود می‌کند.

کروم

کروم اعلام کرد که با عرضه کروم ۷۱ به بازار و قرار گرفتن این برنامه در اختیار کاربران، در صورتی که یک وب‌سایت تبلیغاتی را منتشر کند که نامناسب و مبتنی بر فریب‌کاری باشد، آن تبلیغات مسدود خواهد شد.

گوگل قصد دارد که با عرضه کروم ۷۱ به بازار، نبرد خود علیه وب‌سایت‌های ناشر تبلیغات فریب‌کارانه و نامناسب را آغاز نماید.
کار کروم ۷۱ این است که در صورتی که وب‌سایتی شروع به ارائه تبلیغات نامناسب کند، با سرعت تبلیغات مورد نظر حذف شود تا از نمایش آن تبلیغات به کاربران جلوگیری شود و از انتشار چنین تبلیغاتی در اینترنت ممانعت شود.

تبلیغات نامناسب در اشکال مختلفی منتشر می‌شود ولی وجه اشتراک آنها این است که باعث ایجاد پیام‌های جعلی در سیستم می‌شوند و به صورت خودکار شما را به سمت و سویی هدایت می‌کنند که منجر به سرقت اطلاعات شخصی شما می‌شود.

مجتمع کامپیوتر پایتخت

 این اولین باری نیست که گوگل  از مرورگر خود برای این کار و پرداختن به این مسئله استفاده می‌کند.
در ژوئیه گذشته، کروم ۶۸ از باز کردن زبانه‌ها یا پنجره‌های جدیدی که دارای پیشینه انتشار مطالب نامناسب بودند، جلوگیری می‌کرد.

برنامه‌ریزی‌های انجام شده به گونه‌ایست که در ماه دسامبر سال جاری میلادی کروم ۷۱ به بازار عرضه شود.
این مرورگر به مدت ۳۰ روز به مدیران سایت زمان می‌دهد که در صورتی که تجربه انتشار مطالب نامناسب از سایت خود داشته‌اند، این مطالب را پاک‌سازی کنند.

در صورتی که کروم نتواند تبلیغات نامناسب درون سایت را پیدا کند، تمامی تبلیغات سایت را مسدود خواهد کرد و اهمیتی به نامناسب بودن یا نبودن یا طبقه بندی آن تبلیغات نمی‌دهد.
شایان ذکر است که در صورتی که کاربران تمایل داشته باشند می‌توانند این قابلیت کروم را غیرفعال کنند ولی اکثریت کاربران تمام موارد را در حالت پیش‌فرض قرار می‌دهند و ترجیح می‌دهند که خود کروم موارد امنیتی را به بهترین شکل رعایت کند.

این کار باعث ایجاد یک انگیزه در سایت‌ها می‌شود تا بتوانند تبلیغات و مطالب نامناسب خود را بردارند تا مشمول اقدام کروم در مسدودسازی آن مطالب نشوند؛ زیرا این کار مسلما از ارزش سایت آنها کم خواهد کرد.

مجتمع کامپیوتر پایتخت

۰ پاسخ

با نوشتن نظر خود بخشی از این گفتگو شوید

تمایل دارید شما هم در این بحث تبادل نظر داشته باشید؟
لطفا ما رو از نظرات و دانسته های خودتون درباره‌ی این مطلب مطلع کنید!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *