فیسبوک ۱۸ حساب کاربری ارتش میانمار را برای مقابله با خشونت از دسترس خارج کرد

فیسبوک برای مقابله با آن چه «خشونت و نسل کشی» مسلمانان میانمار نامیده می شود، ۱۸ حساب کاربری و ۵۲ صفحه مرتبط با ارتش این کشور را از دسترس خارج کرد.

فیسبوک در حال انجام اقداماتی برای جلوگیری از “گسترش نفرت و اطلاعات غلط” در میانمار است.

بر همین اساس این شرکت امروز اعلام کرد که ۱۸ حساب و ۵۲ صفحه مرتبط با ارتش میانمار را به دلیل خشونت قومی علیه مسلمانان روهینگیا حذف کرده است. این حذف شامل ممنوعیت ۲۰ فرد و سازمان، از جمله مقامات عالی رتبه کشور است. یک حساب کاربری این افراد نیز از اینستاگرام حذف شد.

گزارشهای  مقامات ارشد حقوق بشر سازمان ملل متحد  نشان می دهد که رهبران نظامی میانمار باید در راستای قتل عام مسلمانان روهینگیایی محاکمه شوند.

مجتمع کامپیوتر پایتخت

بر اساس این گزارش ها، طی سال های اخیر جنایات متعددی علیه گروه اقلیت در میانمار انجام شده که از قتل عام کودکان بی گناه تا تجاوز را شامل می شود. برطبق گزارش به طور تقریبی ۱۰ هزار نفر از مسلمانان میانمار بر اثر  خشونت کشته شده اند و دهها هزار نفر نیز از این  کشور فرار کرده اند.

فیس بوک نیز اعلام کرده؛ با توجه به این که این نوع رفتارها با اهداف پایه شبکه های اجتماعی در تناقض است، تمامی این صفحات ممنوع خواهد بود.

این شرکت اعلام کرد:”این یک مسئولیت بزرگی برای ما است، زیرا بسیاری از افراد در فیسبوک به اطلاعات ظاهری خود تکیه می کنند؛ به همین دلیل است که ما باید بهتر عمل کنیم.