اثر انگشتی که می تواند تمام گوشی ها را باز کند

اثر انگشتی که می تواند تمام گوشی ها را باز کند

خیلی از ما برای اطمینان خاطر بیشتر از اثر انگشت برای باز کردن قفل گوشی استفاده می کنیم. اما به نظر می رسد این روش هم دیگر چندان امن به نظر نمی رسد. دانشمندان تعدادی «مَستر پرینت» یا الگوهای مشترک تولید کرده‌اند و ادعا می کنند که با این الگوها قادرند قفل هر گوشی هوشمندی را باز کنند.

اما مستر پرینت چگونه کار می کند؟

به گفته دانشمندان مسترپرینت در واقع تصاویری از بخش های مشترک میان اثر انگشت انسان هاست. با وجود اینکه برآمدگی های سطح انگشتان از الگوی پیچیده ای برخوردار است اما ۳ الگو وجود دارد که در تمامی اثر انگشت های مشترک است.

براساس یافته های محققان بین ۶۰ تا ۶۵ درصد از اثر انگشت ها الگویی مطابق با تصویر میانی دارند. دانشمندان نیز از این الگوها برای تولید مسترپرینت های خود استفاده کرده اند که تا حد زیادی با اثر انگشت واقعی مشابهت دارند. این تصاویر با استفاده از هوش مصنوعی و توسط نرم‌افزار ساخته شده‌اند.

محققان دانشگاه نیویورک و میشیگان دریافته اند که هر یک از این مسترپرینت ها به احتمال ۶۵ درصد می تواند قفل یک گوشی را باز کند. این دانشمندان در گزارش تحقیق خود آورده‌اند: «بسیاری از دستگاه‌های الکترونیکی جدید از اثر انگشت برای شناسایی کاربر استفاده می‌کنند. سنسورهای استفاده‌شده در این دستگاه‌ها بسیار کوچک هستند و به همین دلیل معمولا چندین و چند تصویر کوچک از یک اثر انگشت در اختیار دارند و باید مطمئن شوند که حداقل یکی از آن‌ها با اثرانگشت شخص استفاده‌کننده مطابقت دارد.»

0 پاسخ

با نوشتن نظر خود بخشی از این گفتگو شوید

تمایل دارید شما هم در این بحث تبادل نظر داشته باشید؟
لطفا ما رو از نظرات و دانسته های خودتون درباره‌ی این مطلب مطلع کنید!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *