apple

۱۰ میانبر و ژست حرکتی پنهان در آیفون

از آنجا که آیفون جز گوشی های محبوب دنیل محسوب می شود اینبار برای شما ۱۰ قابلیت این گوشی را بیان خواهم کرد .گوشی آیفون مجموعه ای از حرکات لمسی ومیانگر است که اپل همیشه حرکات جدیدتری به آن اضافه می کند .

۱ . اسکرول به بالای صفحه با ضربه روی منوی بالای صفحه ، به تعبیری با ضربه بر روی صفحه بالای منو به سرعت به ابتدای آن برمیگردید .
۲ . بافشردن طولانی کلید زبانه جدید سافاری می توانید مجدد تب های بسته را باز کنید یعنی اگر شما به مدت طولانی کلید تب جدید را لمس کنید لیستی از صفحاتی که اخیرا بسته شده به شما نشان داده خواهد شد .
۳ . برای جابه جایی مکان نما در متن ۳D را لمس کنید .اگر آیفون شما قابلیت لمس سه بعدی دارد کافی است کلید فاصله کیبورد را کمی به شدت فشار دهیدو انگشتان را حرکت دهید تا محل نشانگر تنظیم شود
۴ . برای رفتن به حالت reachability دوبار بر روی کلید home کلیک کنید این امکان بر روی آیفون های بزرگ همچون آیفون پلاس امکان پذیر است .
۵ . تغییر موزیک یا podcasts با سرعت بیشتر . برای این کار باید انگشتتان را بر روی نوار موسیقی به بالا و پایین حرکت دهید و بردارید
۶ . برای جابه جایی بین اپلیکیشن ها از لمس ۳D استفاده کنید این روش به شما امکان می دهد بدون کلیک برروی home بین اپلیکیشن ها حرکت کنید
۷ . برای جستجو کافیست صفحه نمایش را به سمت پایین بکشید . با این کار نوار جستجوی داخلی ظاهر می شود و می توانید هرآن چه را که می خواهید جستجو کنید .
۸ . با لمس طولانی حرف نماد و… می توانید نمادهای بیشتر یا حرف های بیشتری را مشاهده کنید .
۹ ۰ برای جلو و عقب رفتن صفحات می توان از حرکت جاروبی یا Swip استفاده کردشما می توانید برای رفتن به صفحات قبل یا بعد می توانید سمت چپ صفحه نمایش را لمس کنید و به سمت راست بکشید تا به صفحه قبل برگردید.
۱۰ . برای Undo گوشی را تکان دهید به تعبیری می توان گفت اگر می خواهید آخرین پیامی که تایپ کردید را لغو کنید تنها کافیست گوشی آیفون خود را به طرفین تکان دهید تا پیامی ظاهر شود که از شما اطمینان از این امر را می پرسد این قابلیت درکلیه اپلیکیشن های اپل موجود است .

0 پاسخ

با نوشتن نظر خود بخشی از این گفتگو شوید

تمایل دارید شما هم در این بحث تبادل نظر داشته باشید؟
لطفا ما رو از نظرات و دانسته های خودتون درباره‌ی این مطلب مطلع کنید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *