گلکسی اس 21 سرعت شارژ بیشتری نسبت به پیکسل 6 دارد

گلکسی اس 21 سرعت شارژ بیشتری نسبت به پیکسل 6 دارد

تست‌های انجام شده بر روی گوشی‌های هوشمند گوگل پیکسل 6 پرو و گلکسی S21 سامسونگ نشان می‌دهند که فناوری شارژ و حسگر اثر انگشت گلکسی S21، عملکردی به مراتب بهتر از جدیدترین پرچم‌دار شرکت گوگل داشته است.

گفتنی است که هر دو گوشی هوشمند فوق‌الذکر به تراشه‌های تولید شده توسط سامسونگ مجهز شده و شباهت بسیاری در میان آن‌ها دیده می‌شود. هر دو دستگاه از یک باتری 5000 میلی آمپر ساعتی بهره‌مند هستند. البته اسمارت‌فون گوگل پیکسل 6 پرو از فناوری شارژ سریع 30 وات نیز پشتیبانی می‌کند.

اخیرا یکی از کارشناسان دنیای فناوری، سرعت شارژ هر دو گوشی هوشمند یاد شده را به بوته آزمایش گذاشته و آن‌ها را با یکدیگر مقایسه نموده است. شواهد و نتایج این آزمایشات نشان می‌دهد که اسمارت‌فون گلکسی S21 سامسونگ برتری غیرمنتظره و معناداری بر گوگل پیکسل 6 پرو دارد. انتظار می‌رفت که با توجه به بهره‌مندی پیکسل 6 پرو از فناوری شارژ سریع 30 وات، شارژ باتری این گوشی عملکردی سریع‌تر از شارژ سیمی معمولی گوشی هوشمند سامسونگ از خود نشان دهد.

نتایج آزمایش مذکور نشان داد که اسمارت‌فون گلکسی S21 تنها در مدت 15 دقیقه به 30 درصد شارژ دست یافته، در حالی که باتری پیکسل 6 پرو در این مدت 24 درصد شارژ شد. در نهایت، اگرچه گوشی هوشمند پیکسل 6 پرو پس از گذشت 66 دقیقه از آغاز تست به 84 درصد شارژ دست یافت، اما باتری اسمارت‌فون گلکسی S21، پس از گذشت این زمان به طور کامل شارژ شده بود.

لازم به ذکر است که در گزارش منتشر شده، هیچ اشاره‌ای به اینکه آیا این آزمایش تکرار شده است و یا خیر نشده و اطلاعات دقیقی از صحت آن در دسترس نبوده و نتایج آن می‌تواند گمراه کننده باشد. از سوی دیگر بر اساس همین گزارش، سری گلکسی S21 سامسونگ نسبت به پیکسل 6 پرو، سرعت تشخیص اثر انگشت بالاتری نیز داشته است. البته باید در نظر داشت که تفاوت این دو گوشی هوشمند در شناسایی اثر انگشت بسیار ناچیز بوده است. چراکه هر دو دستگاه فوق، قادر به تشخیص سریع اثر انگشت در عرض چند ثانیه هستند.

لازم به ذکر است که شرایط انجام این آزمایش‌ها به طور کامل مشخص نشده است و نتیجه‌گیری نهایی در خصوص سرعت شارژ این دو گوشی هوشمند امری دشوار تلقی می‌شود. بنابراین نتایج این آزمایشات قطعی نبوده و قابلیت استناد نخواهد داشت.

منبع

0 پاسخ

با نوشتن نظر خود بخشی از این گفتگو شوید

تمایل دارید شما هم در این بحث تبادل نظر داشته باشید؟
لطفا ما رو از نظرات و دانسته های خودتون درباره‌ی این مطلب مطلع کنید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.