وزارت ارتباطات اعلام کرد که تصمیم قانونی برای فیلترینگ تلگرام گرفته نشده است

vezarat ertebatat

وزارت ارتباطات

وزارت ارتباطات با تکذیب اخبار مبنی بر مشخص شدن زمان فیلترینگ تلگرام، اعلام کرد که تصمیم قانونی برای فیلترینگ این شبکه اجتماعی به این وزارتخانه واصل نشده است.

همچنین مرکز روابط عمومی و اطلاع‌رسانی وزارت ارتباطات اطلاعیه‌ای را در خصوص انتشار این اخبار نادرست به نقل از وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در مورد زمان فیلتر شدن شبکه اجتماعی تلگرام منتشر کرد :

با توجه به انتشار برخی اخبار نادرست به نقل از وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در شبکه‌های اجتماعی، به اطلاع عموم می‌رساند دو روز پیش خبری در کانال فارس پلاس به نقل از وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات مبنی بر زمان پالایش یکی از شبکه‌های اجتماعی مطرح و با توجه به نادرست بودن خبر، فورا حذف شد. لیکن مجددا توسط برخی به‌صورت هدف‌دار در حال پخش در شبکه‌های اجتماعی در کانال‌ شهرهای دیگر است.

ضمن تکذیب خبر فوق، تأکید می‌‌شود که وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات به هیچ عنوان و با هیچ خبرگزاری چنین مصاحبه‌ای نداشته و تاکنون نیز مصوبه یا تصمیم قانونی برای پالایش شبکه اجتماعی مذکور به این وزارتخانه واصل نشده است.

بر اساس مصوبه کارگروه تعیین مصادیق محتوای مجرمانه، اعلام تصمیمات و دلایل پالایش در فضای مجازی به عهده دبیر کارگروه تعیین مصادیق محتوای مجرمانه است.

مجتمع کامپیوتر پایتخت