هوآوی برای نجات خود به دنبال توسعه نرم افزاریست

هوآوی برای نجات خود به دنبال توسعه نرم افزاریست

هواوی در مقایسه با سال‌های قبل سهم‌ بسیار کمتری از بازار را در اختیار دارد و به نظر می‌رسد سرانجام تصمیم گرفته در سیاست‌های خود تغییراتی اعمال کند. تحریم‌های ایالات متحده در سال 2019 باعث شد شرکت هواوی با مشکلات و چالش‌های بزرگی در زمینه تامین قطعات، فروش محصولات در برخی بازارها و دسترسی به سرویس‌های گوگل داشته باشد. حالا رن ژنگ‌فی در یک یادداشت که به کارمندان این شرکت ارسال شده اعلام کرده هواوی برای کمتر کردن اثر تحریم‌ها، باید به سمت نرم‌افزار تغییر جهت دهد.

بنیان‌گذار این شرکت باسابقه حوزه تکنولوژی و گوشی‌های همراه، در یادداشتی که به کارمندانش در شرکت هواوی ارسال کرده اعلام کرده است این شرکت با توجه تحریم‌های ایالات متحده و کمتر بودن تاثیر این تحریم‌ها در حوزه نرم‌افزار، باید روی این حوزه سرمایه‌گذاری و تمرکز بیشتری داشته باشد.

البته با توجه به سیاست‌های هواوی پس از تحریم‌ها، به نظر نمی‌رسد این خبر آغازکننده تغییرات گسترده‌ای باشد. هواوی با توسعه سیستم عامل هارمونی و سرویس‌های موبایلی هواوی، نشان داد برنامه‌های بسیار زیادی برای حوزه نرم‌افزار دارد.

هارمونی تنها یک سیستم عامل اختصاصی برای گوشی‌های هواوی نخواهد بود و این شرکت چینی می‌خواهد در ابتدا این سیستم عامل را به دیگر شرکت‌های چینی و در نهایت شرکت‌های جهانی ارائه کند. هواوی از تاثیرات مخرب تحریم‌های ایالات متحده به خوبی آگاه است و تلاش خواهد کرد تا در حوزه‌هایی که تحریم‌ها چندان در آن‌ها تاثیرگذار نیستند فعالیت خود را ادامه دهد.

نامه فاش شده بنیان‌گذار هواوی به کارکنان این شرکت، می‌تواند یک پیام مهم را نیز در خود جای داده باشد؛ این که هواوی، از برداشته شدن تحریم‌های ایالات متحده ناامید شده است. امید بسیاری از شرکت‌های چینی مانند هواوی، به جو بایدن بود. هر چند رییس جمهور دموکرات ایالات متحده در مقایسه با دونالد ترامپ، آسیب‌های کمتری به شرکت‌های چینی فعال در حوزه تکنولوژی زده اما همچنان تلاشی برای بهبود روابط اقتصادی دو کشور به صورت جدی نداشته است.

منبع

0 پاسخ

با نوشتن نظر خود بخشی از این گفتگو شوید

تمایل دارید شما هم در این بحث تبادل نظر داشته باشید؟
لطفا ما رو از نظرات و دانسته های خودتون درباره‌ی این مطلب مطلع کنید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.