۳DMark ، چهار گوشی هواوی را از فهرست خود حذف کرد

گوشی های هواوی

اوایل این هفته مشخص شد شرکت هوآوی در تست بنچمارک رسانه‌ها را فریب داده است؛ همین موضوع باعث شده تا ۳DMark ، چهار گوشی هواوی را از فهرست خود حذف کند.

به تازگی شرکت UL که به عنوان صاحب امتیاز ۳DMark شناخته می‌شود، اعلام کرد چهار گوشی هوشمند شرکت هوآوی قوانین را نقض کرده و از فهرست ۳DMark حذف شدند. از جمله این اسمارت‌فون‌ها باید به آنر پلی (Honor Play)،پی ۲۰ (P20)، پی ۲۰ پرو (P20 Pro) و نوا ۳ (Nova 3) اشاره کرد.

باتوجه به اعلام UL، سه گوشی هوشمند نخست با نسخه عمومی ۳DMark که در Google Playدر دسترس است، مورد تست قرار گرفتند.

مجتمع کامپیوتر پایتخت

نتایج نسخه عمومی عمدتا ۴۰ درصد عملکرد بیشتری نسبت به نسخه اختصاصی نشان می‌دهد. گوشی هوشمند پی ۲۰ هوآوی نیز پس از آن که اطلاعات بیشتری در دسترس قرار گرفت، به فهرست افزوده شد.

به گفته صاحب امتیاز ۳DMark، نسخه عمومی اگرچه به رسمیت شناخته شده اما حالت Performance Mode در آن پنهان است و مشخصات دقیقی ارائه نمی‌دهد. برای تشخیص نسخه عمومی از اختصاصی ۳DMark نیز می‌توان به نام برنامه توجه کرد.

در نتیجه شرکت هوآوی در تماسی با UL وعده داده که تغییرات لازم را اعمال خواهد کرد. UL می‌گوید هوآوی در نظر دارد تا حالت Performance Mode را به شکل آشکار در اختیار کاربران قرار داده تا بتوانند از حداکثر عملکرد آن بهره گیرند.

مجتمع کامپیوتر پایتخت