حالت تاریک به جستجو گوگل اضافه خواهد شد

حالت تاریک به جستجو گوگل اضافه خواهد شد

بالاخره و پس از مدت ها انتظار کاربران، گوگل حالت نمایش تاریک را به سرویس محبوب جستجوی خود افزود. این قابلیت به صورت یکپارچه و در همه بخش‌ها عمل کرده و از امروز در اختیار کلیه کاربران گوگل در سراسر دنیا قرار می‌گیرد.

حالت تاریک که اولین بار با گسترش استفاده از نمایشگرهای OLED یا نمایشگرهایی که می‌توانند عمق رنگ مشکی را به صورت بسیار نزدیک به مشکی خالص ایجاد کنند، گسترش یافت این روزها در حال وارد شدن به هر محیط و رابط کاربری است.

اما در مورد سرویس جستجوی گوگل که پر استفاده ترین سرویس عمومی این شرکت است نیز تا پیش از این بارها شاهد درخواست کاربران بوده‌ایم. شرکت گوگل برای اولین بار در آذر ماه سال گذشته این قابلیت را به صورت آزمایشی در اختیار برخی توسعه دهندگان خود قرار داد ولی بنابر اخبار منتشر شده از امروز کلیه کاربران می‌توانند آن را فعال کرده و صفحه جستجوی خود را تاریک کنند.

برای فعال کردن این قابلیت کافیست به بخش تنظیمات (Setting) و در ادامه بخش تنظیمات جستجو (Search Setting) و سپس ظاهر (Appearance) رفته و گزینه «تاریک» را انتخاب کنید. همچنین گزینه پیش فرض دستگاه وجود دارد که به صورت اتوماتیک این تم را بر اساس تنظیمات دستگاه کاربر به‌روزرسانی می کند.

اگرچه عرضه این تغییر آغاز شده اما ممکن است چند روز یا چند هفته زمان ببرد تا برای همه کاربران قابل دسترس شود. بعلاوه وب سایت ۹to۵Google گزارش کرده که بعضی از کاربران آیکن خورشیدی را مشاهده کرده اند که می تواند برای فعال یا غیرفعال کردن حالت تاریک استفاده شود و نیازی به رفتن به صفحه تنظیمات نباشد. با این حال مشخص نیست که این بخشی از به‌روزرسانی اخیر بوده یا مربوط به یک آزمایش دیگر است.

منبع

0 پاسخ

با نوشتن نظر خود بخشی از این گفتگو شوید

تمایل دارید شما هم در این بحث تبادل نظر داشته باشید؟
لطفا ما رو از نظرات و دانسته های خودتون درباره‌ی این مطلب مطلع کنید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *