تاسیس اولین دانشگاه بلاک چین

Und-12

 مرکز بلاک چین و نوآوری استانبول در دانشگاه Bahçeşehir افتتاح شد. به گفته Bora Erdamar، مدیر این مرکز، BlockchainIST قرار است ” مهم‌ترین مرکز تحقیقات و توسعه و نوآوری ” در ترکیه باشد که در آن مطالعات علمی و نشریات پیرامون فن‌آوری‌ بلاک چین صورت می‌گیرد.

طبق گفته اردامار ممکن است ترکیه فرصتی برای تبدیل شدن به کشور مقدم در این تکنولوژی باشد و بتواند بشریت را دگرگون کند او همچنین بر لزوم همکاری با موسسات آموزشی، کسب و کارها و نهادهای دولتی به منظور انجام تحقیقات مناسب در خصوص بلاک چین و موارد استفاده از آن، تاکید کرد.

هم اکنون بسیاری از دانشگاه ها در سراسر دنیا با ارائه‌ی دوره‌های بلاک چین، قرارداد‌های هوشمند و دوره‌های ارز دیجیتال، مزایای تکنولوژی غیر متمرکز بر مبنای دفتر کل را پذیرفته‌اند.

در سال جاری شاهد بودیم که دانشگاه استنفورد مرکز تحقیقات بلاک چین، که از سوی بنیاد اتریوم حمایت می شود را تاسیس کرد. و دانشگاه برزیلی Fundação Getúlio Vargas نیز ارائه‌ی اولین مدرک کارشناسی ارشد در امور مالی ارزهای دیجیتال را در این کشور پیشنهاد کرد. ریپل نیز ۵۰ میلیون دلار به ۱۷ دانشگاه در سطح جهانی برای حمایت از آموزش در بخش بلاک چین و ارز دیجیتال اهدا کرده است.

مدیر مرکز BlockchainIS تاکید کرد؛ کشور ترکیه در حال دیجیتالی شدن است و برای همگام شدن با تحولات دیجیتالی جهان در تلاش است این در حالی است که مقامات ترک نسبت به صنعت ارز دیجیتال موضع مبهمی از خود نشان دادند.

نوامبر گذشته، زمانی که قانون‌گذاران اداره امور مذهبی دولت اعلام کردند که بیت کوین با اسلام سازگار نیست، دولت ترکیه مواضع تندی در این خصوص اتخاذ کرد. به این ترتیب در فوریه امسال، معاون حزب جنبش ملی ترکیه نه تنها وضع مقررات را برای بازار ارزهای دیجیتال پیشنهاد داد، بلکه از احتمال ایجاد ارز دیجیتال ملی این کشور به نام ترک ‌کوین(TurkCoin) خبر داد.

مجتمع کامپیوتر پایتخت