اپل برنده دادگاه ۷ ساله علیه سامسونگ

apple

دادگاه کمپانی اپل و سامسونگ از سال ۲۰۱۱ با رقم درخواستی ۲.۵ میلیارد دلار شروع شد که در آن اتهام های وارد شده به شرکت سامسونگ شامل مواردی متعددی بود از جمله طراحی گرد گوشه‌های موبایل، کپی از شکل ظاهری آیفون و کپی از هوم اسکرین آی او اس .از سال ۲۰۱۲ رقم جریمه ۱ میلیارد دلاری تعیین شد و این دعوای حقوقی تا سال ۲۰۱۵به طول انجامید و در نهایت کمپانی سامسونگ مجبور به پرداخت ۵۴۸ میلیون دلار شد که در همان سال این شرکت پول را به‌حساب واریز کرد.

بعد از این ماجرا چند بار دیگر سامسونگ برای تشکیل دادگاه درخواست داد تا بتواند مبلغ جریمه را کاهش دهد.  اما در سال گذشته اپل در دادگاه برنده کیس ۱۲۰ میلیون دلاری مربوط به ثبت اختراع بازکردن قفل نرم‌افزاری گوشی به‌صورت اسلایدی شد و اخیرا هم محکومیت سامسونگ با صدور رای جدید در دادگاه قطعی شده تا به زودی این پرونده بسته شود.

طبق گزارشات جریمه ی نقدی شرکت سامسونگ شامل ۵۳۳ میلیون و ۳۱۶ هزار و ۶۰۶ دلار بابت ۳ مورد نقض ثبت اختراع بخش طراحی و ۵ میلیون و ۳۲۵ هزار و ۵۰ دلار نیز بابت دو مورد نقض ثبت اختراع بخش Utility میباشد که در مجموع رقمی معادل ۵۳۸.۶ میلیون دلار است.

در بخش پایانی دادگاه شرکت اپل خواستار دریافت ۱ میلیارد دلار خسارت بود و در مقابل سامسونگ هم مبلغ  ۲۸ میلیون دلار را پیشنهاد داده بود.

با وجود اینکه قبلا شرکت اپل مبلغ ۵۴۸ میلیون دلار از سامسونگ خسارت دریافت کرده بود، اما بخش پایانی دادگاه در خصوص پرداخت یک جریمه ی ۳۹۹ میلیون دلاری دیگر بود که درنهایت دادگاه با صدور حکم خسارت ۵۳۹ میلیون دلاری علیه سامسونگ پایان یافت.

مجتمع کامپیوتر پایتخت