انتشار اپلیکیشن احراز هویت توسط مایکروسافت برای اپل واچ

اپلیکیشن احراز هویت

سال گذشته مایکروسافت ورود بدون نیاز به گذرواژه به حساب‌های کاربری‌اش را با انتشار اپلیکیشن تایید هویتِ Authenticator برای iOS و اندروید امکان‌پذیر کرد. این اپلیکیشن به کاربر امکان می‌دهد درخواست‌های ورود به حساب مایکروسافت را بدون گذرواژه تایید کند. مایکروسافت اکنون عملکرد این ویژگی را در قالب اپلیکیشنی برایاپل واچ گسترش داده است و از این پس کاربران این ساعت هوشمند می‌توانند به‌صورت مستقیم از روی مچ خود، درخواست ورود به حساب کاربری را تایید کنند.

این اپلیکیشن به کاربران حساب مایکروسافت امکان خواهد داد تا درخواست‌هایی که را معمولا نیازمند یک گذرواژه، پین یا احراز هویت بیومتریک هستند، به‌صورت مستقیم از روی اپل واچ خود تایید کنند.

مجتمع کامپیوتر پایتخت

اعلان‌های فشار روی اپل واچ ظاهر خواهند شد و کاربران حساب مایکروسافت به‌منظور تایید درخواست ورود، تنها اعدادی را که روی صفحه‌ی ورود نمایش داده می‌شود، انتخاب می‌کنند.

راه‌اندازی این قابلیت از روی ساعت به‌سادگی امکان‌پذیر است و اگر قبلا از کاربران اپلیکیشن Authenticator باشید، می‌تواند به‌راحتی حساب‌های شخصی و کاری خود را از آیفون به اپل واچ منتقل کنید.مایکروسافت در ابتدا در حال آزمایش کردن این ویژگی به‌صورت پیش‌نمایش عمومی است و قصد دارد تا در چند هفته‌ی پیش‌رو، آن را در دسترس همه قرار دهد. اپلیکیشن Authenticator به حساب‌های کاربری شخصی و حساب‌های کاری نظیر آفیس ۳۶۵ محدود است.

مجتمع کامپیوتر پایتخت